Znaki towarowe

Chroń swoją markę!

Dlaczego zastrzeżenie znaku towarowego jest takie ważne? To zawsze dobra decyzja dla firmy, ponieważ uniemożliwia konkurencji czerpania korzyści z cudzej renomy. Dzięki takim działaniom Twoja firma jest zabezpieczona przed tym, by ktokolwiek wykorzystywał jej logo czy nazwę, zdobywając w ten sposób większą popularność.

Promocja firmy jest zwykle długotrwałym procesem, dlatego jeśli chodzi o znak towarowy, rejestracja jest niezbędna. Wszystkie nakłady finansowe oraz czas poświęcony na budowanie pozycji na rynku mogą pójść na marne, jeśli nie zabezpieczysz własności swojej firmy. Wykorzystywana przez innych nazwa czy logo mogą wymagać zmiany, przez co po raz kolejny konieczne będzie promowanie marki oraz zdobywanie klientów. Choć znak towarowy to zwykle nazwa i logo firmy, to jednak nie tylko one podlegają ochronie; znaki towarowe to również między innymi slogan reklamowy, emblemat, kształt towaru i opakowania, melodia lub zespół dźwięków, rysunek czy ornament. Rejestracja znaku towarowego jako nazwy firmy w CEIDG oraz KRS nie jest wystarczająca - aby nikt nie mógł wykorzystywać nazwy i logo Twojej firmy, zdecyduj się na rejestrację w Urzędzie Patentowym. Ten proces wymaga znajomości prawa własności przemysłowej, więc jeśli chcesz, by całość przebiegła szybko i bezproblemowo, skorzystaj z usług doświadczonej kancelarii. Zastrzeżenie nazwy firmy podnosi również jej prestiż - symbol jest dla klientów i kontrahentów dowodem na to, że firma dba o swoje interesy oraz wzbudza zaufanie, dlatego warto zainwestować w takie rozwiązanie.

 • Rejestracja znaku towarowego w Lawyer Line jest prostsza niż myślisz!
  Szanujemy Twój czas i ograniczamy do minimum twoje zaangażowanie w sprawę.

  Zaufaj Naszym Prawnikom!


  Nasi Specjaliści proponują tylko takie rozwiązania, które są korzystne dla Ciebie w ujęciu całościowym,
  również pod kątem finansowym i podatkowym. Innymi słowy, zaproponujemy Tobie rozwiązania,
  które generują dla Ciebie jak najniższe koszty, również w zakresie kosztów naszych usług.

  od 699 zł / netto PL

  od 999 zł / netto EU

 • Rejestracja znaku towarowego to najlepszy sposób na ochronę przed konkurencją.

  Chcesz skutecznie ochronić swoją markę przed konkurencją? A może wiesz już, że działa na rynku jakiś podmiot, który próbuje podszywać się pod twoją nazwę i logo? Rejestrując znak towarowy potwierdzasz fakt, że Twoja marka jest oficjalnie chroniona i dbasz o jej wiarygodność i dobre imię na rynku.

  Jak to działa?

  Weryfikacja Weryfikacja

  Zanim rozpoczniesz współpracę z nami, sprawdzimy czy oznaczenie, które masz zamiar chronić nadaje się do rejestracji, w tym czy nie istnieją bezwzględne podstawy wydania przez właściwy urząd decyzji odmownej.

  Rejestracja Rejestracja

  Twój znak towarowy przeszedł naszą wstępną weryfikację pozytywnie? Możesz zatem zlecić nam niezwłocznie procedurę jego rejestracji.

  / 01 / Przygotowujemy dokumentację zgłoszeniową: podanie o udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy wraz z wykazem towarów i usług, w zakresie których Twój znak będzie chroniony.

  / 02 / Informujemy o sposobie uiszczenia opłat urzędowych za zgłoszenie znaku towarowego, co niweluje możliwość popełnienia przez Ciebie jakiegokolwiek błędu przy wykonaniu przelewu.

  / 03 / Profesjonalny pełnomocnik z Lawyer Line podpisuje Twoje podanie i składa je do właściwego urzędu.

  Monitoring Monitoring

  Od dnia zlecenia nam realizacji rejestracji znaku towarowego do dnia otrzymania przez Ciebie dokumentów nie upłynie więcej niż 10 dni kalendarzowych!

  / 01 / Prowadzimy całe postępowanie przed właściwym urzędem, które średnio trwa około 6 – 7 miesięcy.

  / 02 / Prowadzimy korespondencję z właściwym urzędem w sprawie Twojego znaku.

  / 03 / Jesteś chroniony przed działaniem oszustów,`wysyłających do podmiotów zgłaszających znaki towarowe fałszywe faktury czy inne tego typu wezwania do zapłaty.

  / 04 / Informujemy Ciebie na bieżąco o stanie Twojej sprawy.

  / 05 / Przekazujemy pozytywną decyzję urzędu o udzieleniu prawa ochronnego na Twój znak towarowy; i informujemy Ciebie dokładnie o sposobie uiszczenia opłat urzędowych za 10 – letni okres ochrony znaku, dzięki czemu unikniesz jakichkolwiek pomyłek przy wykonywaniu przelewu.

  / 06 / Przypominamy o konieczności uiszczenia przez Ciebie opłat za ochronę znaku towarowego w przewidzianym ustawą terminie.

  / 07 / Informujemy Ciebie o dacie i sposobie złożenia wniosku o przedłużenie okresu ochrony Twojego znaku towarowego.

 • Przekaż sprawę w Nasze ręce!


  Monitoring znaku towarowego jest procesem czasochłonnym i wymagającym specjalistycznej wiedzy prawnej oraz doświadczenia związanego z rejestracją znaków towarowych. Prawnicy z Lawyer Line posiadają tego typu kwalifikacje, dlatego też zlecając nam tę usługę, możesz spać spokojnie, ponieważ wszelkie próby podszycia się pod twoją markę zostaną w odpowiednim terminie wychwycone i zaoponowane.

  Zaufaj Naszym Prawnikom!


  Nasi Specjaliści proponują tylko takie rozwiązania, które są korzystne dla Ciebie w ujęciu całościowym, również pod kątem finansowym i podatkowym. Innymi słowy, zaproponujemy Tobie rozwiązania, które generują dla Ciebie jak najniższe koszty, również w zakresie kosztów naszych usług.

  od 89 zł / netto

  Jak to działa?

  1

  Raz w miesiącu sporządzamy dla Ciebie miesięczny raport wskazujący na znaki podobne do twojego znaku towarowego, które zostały opublikowane w Biuletynie Urzędu Patentowego RP, opatrzony komentarzem naszych Specjalistów.

  2

  Oferujemy kompleksową obsługę prawną w zakresie postępowania sprzeciwowego mającego na celu ochronę Twojego znaku towarowego.

 • Zaufaj Naszym Prawnikom!


  Zanim rozpoczniesz prowadzić działalność pod konkretną marką lub wprowadzisz produkt na rynek, sprawdź czy oznaczenie, którym chcesz się posłużyć, nie koliduje z żadnym innym oznaczeniem już funkcjonującym na rynku. Zapobiegniesz w ten sposób negatywnym skutkom, które wynikną z konieczności zmiany przez Ciebie nazwy w przyszłości. Może się okazać, że cały czas i pieniądze, które zainwestowałeś w promocję swojej marki przepadną i jeszcze dodatkowo będziesz zobowiązany zapłacić odszkodowanie za nieumyślne korzystanie z czyjegoś oznaczenia.

  Nasi Specjaliści proponują tylko takie rozwiązania, które są korzystne dla Ciebie w ujęciu całościowym, również pod kątem finansowym i podatkowym. Innymi słowy, zaproponujemy Tobie rozwiązania, które generują dla Ciebie jak najniższe koszty, również w zakresie kosztów naszych usług.

  od 270 zł / netto

  Jak to działa?

  1 Raport

  Przygotowujemy raport o potencjale rejestrowym oznaczenia jako znak towarowy na terytorium Polski i całej Unii Europejskiej.

  2 Obsługa prawna

  Przekazujemy Tobie informacje o znakach lub oznaczeniach, które mogą zostać uznane za podobne do Twojego oznaczenia.

  3 Wsparcie

  Zapewniamy Tobie pomoc merytoryczną przy modyfikacji nazwy lub logo, tak żeby nadawało się ono do rejestracji jako znak towarowy.

  4 Bonifikata

  Otrzymasz od nas bonifikatę na usługę rejestracji Twojego oznaczenia jako znak towarowy.

Formularz kontaktowy

* pola wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Lawyer Line sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu podanych danych w celu realizacji Państwa zapytania, przedstawienia oferty Spółki, a w końcu realizacji umowy o świadczenie usług przez Spółkę. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Lawyer Line sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu podanych danych w celach marketingowych własnych usług oraz dla monitorowania ruchu na stronie internetowej Spółki (profilowanie).
Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego.

W obu wyżej wymienionych przypadkach, zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e – maila na adres: kancelaria@lawyerline.pl
Lawyer Line sp. z o.o. będzie przetwarzała Państwa dane osobowe przez czas trwania negocjacji handlowych zmierzających do podpisania umowy (nie dłużej jednak niż przez 3 lata od dnia otrzymania przez Państwa oferty handlowej Spółki), a dalej przez czas wykonania umowy, a także przez czas, w którym Lawyer Line sp. z o.o. jest obowiązana do przechowywania dokumentów sprzedaży. Po upływie wskazanych okresów czasu, Państwa dane zostaną przez Lawyer Line sp. z o.o. zanonimizowane i będą przechowywane (przetwarzane) wyłącznie do celów statystycznych.
Administratorem danych osobowych jest Lawyer Line spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Działowej 16/55, 61-747 Poznań, wpisana do Rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS: 0000689270, NIP: 783 – 17 – 62 – 667.

Administrator danych osobowych nie ustanowił Inspektora Ochrony Danych, bo nie ma takiego obowiązku prawnego. W sprawie ochrony danych osobowych można się z nim kontaktować wysyłając e-maila na adres: kancelaria@lawyerline.pl.
Top

Kontakt

LAWYER LINE Sp. z o.o.

ul. Działowa 16/55

61-747 Poznań

kancelaria@lawyerline.pl

+48 577 138 800